KAIP SMILKYTI ŽOLYNUS? (2 dalis)

KAIP SMILKYTI ŽOLYNUS? (2 dalis)

Šiandien pasidalinsiu saugumo instrukcija trumpam apsmilkymui žolynais :) 
Prieš smilkant pasiruoškite bet kokį karščiui atsparų indą arba į keramikinį, stiklinį ar (žal)varinį dubenėlį pripilkite druskos, smėlio ar žemės. Vis tik, dažnai smilkstant žolelėms (priklausomai nuo augalo) susidaro degėsiukai, kurie negausiai, bet byra ant žemės. Tad daug saugiau bus, jeigu jie byrės ne ant kilimo, staltiesės ar rūbų, o į dubenėlį. Jeigu smilkote lauke, tokio dubenėlio ieškoti nebūtina, bet įsitikinkite, kad smilkstančios žiežirbos kristų saugiai ant žemės ir nepažeistų jokių paviršių.
Jeigu jau paėmėte smilkalą, tai ir būkite su juo iki kol jis smilksta :) Smilkant žolynus laikykitės saugaus atstumo, bet nepalikite smilkalo vieno. Kai užteks smilkyti, galima smilkalą nugėsinti į jau išvardintus dubenėlius su druska, smėliu ar tiesiog į karščiui atsparią smilkyklę. Smilkalas pilnai yra “užrakintas”, kai nebelieka nei vieno rūkstančio dūmo.
Rekomenduoju negėsinti smilkalo su vandeniu, nes sudrėkęs ilgai džius ir gali kitiems kartams nebesmilkti ar net supelyti.
Jeigu smilkote viduje, po smilkymo reiktų išvėdinti patalpą. Lai išeina laukan tai, kas buvo sugerta smilkstančių dūmų.
Primenu, kad tiesiogiai kvėpuoti smilkstančiais dūmais nėra sveika, tai gali dirginti kvėpavimo takus. Svarbu paminėti, kad tikrai nereikia gausiai apsmilkyti visko, nebūtina viso smilkalo susmilkyti iš karto.
Gero ritualo! 🫶 
Grįžti į tinklaraštį

Rašyti komentarą

Turėkite omenyje, kad prieš paskelbiant komentarus, jie turi būti patvirtinti.