
KAIP SMILKYTI ŽOLYNUS? (1 dalis)
Prekiaujant mugėse, bendraujant ir tiesiogiai susitinkant su žmonėmis dažnai sulaukiu klausimo kaip smilkyti žolynus. Tuomet imu rištų žolelių ryšulėlį ir rodau kaip jį uždegti. Pastebiu, kad kai kada žmonės, norėdami užuosti kvapą, prisislenka ypač arti ir stengiasi kuo daugiau įkvėpti dūmo. Bandau Jus nuo to sustabdyti, nes to daryti nereikėtų. Šitokiu būdu mes savanoriškai dirginame kvėpavimo takus sukeldami nemalonius pojūčius. Be to, žolynų kvapas jį uodžiant iš arti dažniausiai būna intensyvus ir daug ką atbaidantis, o štai iš toliau atėjęs kvapas išsivaikšto, subtilėja, atsiskleidžia jo esmė.
Dažnai žmonės pasakoja kaip jiems kyla alergijos ir jie išvis atsisako bet kokių smilkalų. Šioje vietoje aš juos suprantu, nes pačiai yra tekę visko išbandyti, ir ypač tų sintetinių smilkalų, kurie ne tik dirgina kvėpavimo takus, kelia alergijas, bet ir iš lėto mus nuodija. Tą patį gali daryti bet ko perdozavimas, net ir natūralių smilkalų, nes kas per daug, tas niekada nėra sveika. Tad labai svarbu pajausti save, erdvę, kuri prašosi apvalymo ir stebėti kada jau gana. Lai kvapas pasiekia Tave lengvai ir švelniai. Dūmas žino kur keliauti ir ką apvalyti. Tai gyva ugnies ir žolynų energija, kuri keliauja pačiais subtiliausiais būdais ten, kur jos labiausiai reikia.
Būna, kad žolynų smilkymas sužadina ir iškelia tam tikras emocijas, bet dėl to neskubėki nurašyti smilkalų. Vis tik, smilkymas priklauso kultinei aromaterapijos krypčiai. Nuo seno smilkymas buvo naudojamas dvasinių praktikų, apeigų, pamaldų metu. Iki šiol šventyklose smilksta dervos ir žolynai. Smilkymas atpalaiduoja ir padeda sąmonei grimsti gilyn. Tuo pačiu, smilkymas budina tai, kas mumyse snaudžia ar yra apmirę, ramina ir glosto tai, kas yra išvešėję, apvalo tai, ko prisikaupė. Smilkymas gydo ir padeda tam tikrų perėjimų metu, jeigu tik smilkome pagarbiai ir sąmoningai.